Се фокусира на кошарка Снимање машина, одбојка Служи машина, Фудбал снимањето машина, Фудбал 4.0 системот за обука, Тенис машина, машина сквош, бадминтон Снимањето машина, stringing машина и други суд додатоци.

ИСТРАЖУВАЊЕ нашите колекции

ОБУКА ОПРЕМА ЗА СЕКОЈ МОМЕНТ

Вести и информации

 • New Era Universal Fitness Smart Sports Park

  DKsportbot owns the “Duoha Park” which a smart sports fitness smart park, and covering an area of 12,000 square meters. It is also the largest comprehensive fitness platform for “Internet, Technology, Sports, Education, Experience, Service” in Dongguan. Wide range of motor functions Duoha Park...

 • На 3 Најдобра тениско топче машини на 2019

  Ако сте тука, знам дека сакам тенис. Тоа е навистина голема спорт. Знам дека сте слушнале за Рафаел "Рафа" Надал од Шпанија, Новак Ѓоковиќ од Србија и Рожер Федерер од Швајцарија и вие може дури да биде по нивните игри тесно. Страствен тениски навивачите и играчите ги обожавам и се инспирирани ...

 • Електрични рекет stringing машина Одржување Барања

  По купувањето на професионални провира машина, треба да се обрне внимание на своето редовно чистење и одржување, со цел да се осигури дека таа секогаш може да се претстави добро. Вие треба да го контролираат производители прирачник за одржување, со внимателна разбирање на рутинско одржување треба да се обрне внимание на м ...

 • Како да се одржи кошарка

  Како да се одржи кошарка 1, одберете го објектот, според различни употреба на местото на одржување, треба да изберете различни место заедно со топката. Постојат две опции: отворено топката (oudoor) или затворен топката (затворен). Општи дрво тротоарите, пластични тротоарите, областа на вода и други избор мазна место ...

 • Бадминтон машина мулти-насочен Стартување топка

  Целокупната структура и изгледот на дозерот Всушност, најмногу се појавува во земјата и во странство е пинг-понг машина, и најмногу се користат, кои можат да бидат едноставни, со структурата на тенис на маса, па на дизајнот на своите појавување машина исто така е релативно лесно, и бадминтон машина accordi ...